Нема продукти во Кошничката.

Програма за иритабилен колон (нервозни црева)

HomeПрограмиПрограма за иритабилен колон (нервозни црева)

Програма за иритабилен колон (нервозни црева)

12.000 ден

By: д-р Марија
  • Ве дијагностицирале со нервозни црева и ви кажале дека сè е на нервна база?
  • Или пак имате денови кога одите по пет пати во тоалет, а други денови воопшто не можете да отидете?
  • Имате зголемена количина на гасови?
  • Или пак постојан дискомфорт/болка во пределот на стомакот?

За жал, класичните третмани на иритабилниот колон вклучуваат произволен пробиотик, дијагноза „од стрес ти е“ и препишување антидепресиви.

Се чувствувате збунето и преоптоварено, не знаете од каде да почнете?

ДА, САКАМ ДА ЗАПОЧНАМ СО ПРОГРАМАТА!

+

Што би значело за вас кога би можеле:

  • да уживате во оброците без да се чувствувате неудобно во сопствената кожа?
  • да се чувствувате удобно во својата облека?
  • да може да одите и слободно да се движите меѓу луѓе, без постојано да сте опседнати дали има тоалет во близина?
  • да можете да се дружите слободно, без да се срамите дали случајно нема да ве фати напад на прекумерна количина на гасови?

Јас ви нудам решение поразлично од она на што сте наишле досега. Ќе работиме заедно за да ги утврдиме причините за појава на вашите нервозни црева, затоа што доколку не сте запознаен/а, секогаш има причина за нивна појава. И не! НЕ Е СТРЕСОТ ПРИЧИНА ЗА ВАШИОТ ИРИТАБИЛЕН КОЛОН!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Програма за иритабилен колон (нервозни црева)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *