Нема продукти во Кошничката.

Програма за опстипација

HomeПрограмиПрограма за опстипација

Програма за опстипација

12.000 ден

By: д-р Марија

Имате проблем со опстипација?

Време е да преземете акција.

Запекот не е само некакво чувство на непријатност ─ напротив, запекот е пречка за оптималното здравје и благосостојба. Кога движењата на дебелото црево се неправилни или отежнати, тоа може да доведе до редица здравствени проблеми кои влијаат на целото тело.

Запекот може да направи хаос во дигестивниот систем, почнувајќи од: прекумерна количина на гасови, надуеност, абдоминален дискомфорт, до проблеми со варење на храната. Исто така, може да придонесе и за реверзибилна чувствителност на храна, што го отежнува вашето тело да толерира одредена храна.

Но, проблемот не запира овде. Застојот на отпадните материи во дебелото црево може да доведе до акумулација на токсини и штетни бактерии, зголемувајќи го ризикот од воспаление, инфекции, па дури и хронични болести.

Затоа редовното празнење е една од основните работи што треба да ја постигнете, доколку сакате да имате оптимално здравје.

Преку комбинација од промени во исхраната, насочени суплементи и модификации на животниот стил, ќе работиме заедно за да го вратиме вашиот дигестивен систем на вистинскиот пат.

Кажете им збогум на нередовните столици!

Направете го првиот чекор денес, со мојата персонализирана програма!

ДА, САКАМ РЕГУЛАРНА СТОЛИЦА!

+

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Програма за опстипација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *